Blog

Gdzie można wykorzystać gumo korek?

Gumo korek to naturalny produkt wykonywany z granulatu korkowego, który został spojony za pomocą syntetycznego kauczuku. Dzięki temu zyskał on niezwykłą trwałość i wytrzymałość, zachowując jednocześnie wszystkie zalety korka. Jest on odporny na działanie wody, temperatury i różnego rodzaju odkształcenia. Dlatego stał się jednym z najbardziej funkcjonalnych, a zarazem najbezpieczniejszych produktów wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu i w budownictwie.
wandkork

Jakie zalety posiadają gumowe arkusze korkowe?

Do najważniejszych zalet korka gumowego należy doskonała izolacyjność cieplna i akustyczna oraz zabezpieczenie przed niepożądanymi drganiami. Dzięki swoistej budowie strukturalnej jest odporny na działanie wilgoci i wysokich temperatur (jest materiałem niepalnym). Nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami chemicznymi ani olejami, stąd też stosowany jest również w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym. Szeroki wybór gumowych płyt korkowych znajdziemy na stronie https://korkrollen.de/gummikork/100-gummi-kork-platte-5mm.html. Rozmiary i grubości płyt można tu dobrać indywidualnie, w zależności od potrzeb.

Zastosowanie gumo korka

Gumowe arkusze korkowe to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Ich wytrzymałość i odporność na działanie substancji oleistych sprawia, że są doskonałym materiałem do produkcji uszczelek stosowanych przy produkcji maszyn. Wibroizolacja to również jedna z zalet gumo korka, wykorzystywana w przemyśle maszynowym. Podkładki wykonane z tego surowca doskonale amortyzują drgania wywoływane podczas pracy wielu urządzeń i ograniczają przenoszenie tych drgań na otoczenie.
Korek gumowy idealnie sprawdza się jako podkład pod panele, parkiet czy wykładziny. Można go stosować również jako warstwę izolacyjną pod płytki ceramiczne, a nawet podłogi kamienne. Doskonale wyrównuje również wszelkie nierówności podłoża. Bardzo często stosowany jest jako naturalny zamiennik dla pianek polietylenowych czy płyt pilśniowych.
rubberkurk-grondlaag

Gdzie jeszcze wykorzystywany jest korek?

Korek ścienny czy rolki korkowe bardzo często wykorzystywane są do ozdabiania i izolowania ścian w domach i mieszkaniach. Z korka produkowane są również znane wszystkim tablice korkowe. Sprawdzają się one zarówno w domach, jak i biurach czy szkołach. Tablice korkowe można wykonać własnoręcznie, stosując do tego korek samoprzylepny, którego montaż jest banalnie prosty.
Gumowe arkusze korkowe to produkt godny polecenia. Materiał ten niewątpliwie wpłynie na komfort naszego życia, wyciszając, izolując termicznie i upiększając wnętrza. Dłuższa żywotność maszyn, w których zastosowano izolacje korkowe, również nie jest bez znaczenia dla nas i naszego środowiska. Dlatego śmiało można stwierdzić, że korek to surowiec uniwersalny i ponadczasowy.