Blog

Ściąganie rozmaitych towarów z rynku chińskiego

Mając na uwadze fakt pojawienia się w naszym państwie opcji zamówień na produkty z Chin mnóstwo różnych osób przejawiło ożywione zainteresowanie takimi opcjami działań zakupowych. Zamówienia ze sklepów, które aktywnie działają na terenie Chin to przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia naprawdę konkretnych sum pieniędzy. Mnóstwo oferowanych produktów z Chin jest w stopniu znacznym tańsza ponieważ serwisy, które pojawiły się w Polsce umożliwiają swobodne zamawianie produktów bez pośredników – bezpośrednio z hurtowni. Dodatkowo zachęca również darmowa wysyłka produktów do Polski. Te czynniki sprawiają, że bardzo duże grono ludzi zaczęło przejawiać zainteresowanie produktami z Chin. Jednak nie wszyscy mają świadomość z czym są tak naprawdę powiązane zakupy w Chinach.

Opłaty celne

To właśnie odprawa celna jest głównym „sprawcą” opłat dodatkowych z którymi dzisiaj trzeba się liczyć w sytuacji kupna produktów z Chin. Doliczenie opłat związanych z dodatkowym cłem nałożonym na produkty zależne są oczywiście od bardzo wielu czynników. Czasem cło zostaje nałożone na zamówiony towar a czasem zupełnie nie. Charakter mocno loteryjny i nie da się z duża dokładnością przewidzieć czy i jakie cło zostanie nałożone. Jeżeli jednak rzeczywiście zostanie ono doliczone to oczywiście należy obowiązkowo uregulować tę opłatę. Nie da się obejść przepisu dotyczącego opłacenia cła. Podczas składania zamówień koniecznie należy się przygotować na to, że cło na paczkę zostanie rzeczywiście nałożone i w takiej sytuacji konieczne jego opłacenie.

Wcale nie tak tanio?

Jeżeli już dochodzi do nałożenia na paczkę cła jej cena rośnie w sposób znaczący i w takiej sytuacji zamówienie wcale przestanie być elektryzującą okazją cenową i korzystne, patrząc na cenę. Dlatego warto przemyśleć dokładnie sprawę przed ostatecznym sfinalizowaniem sprawy zakupu i zsumować wszystkie koszta. Czasem zdarza się, że nawet po opłatach celnych przedmiot i tak będzie tańszy niż ten sam produkt, który kupilibyśmy w sklepie w Polsce. Dlatego warto pokusić się o szczegółową analizę wszystkich mocnych i słabych stron nim jeszcze ulegniemy zakupowej gorączce. Gdy faktycznie postawimy na takie działanie będzie to mieć przełożenie na maksymalnie bezpieczne zakupy przez Internet.