Blog

Szybkie pożyczki dla studentów – o czym zaleca się pamiętać?

Wsparcie pieniężne dla studentów to temat wysoce pomijany przez banki i inne instytucje. Cały czas studiujący nie mogą być uznawani za posiadających rzeczywistą zdolność kredytową, nawet przy pracy na regularnie przedłużanym „zleceniu” lub umowie o dzieło. Czy studiujący aktualnie dysponują jakąkolwiek szansą na uzyskanie jednorazowej gotówki na zasadzie nie stypendium, a pożyczki?
Precyzując, studenci mają oczywiście prawo do ubiegania się o kredyt studencki. Z warunków umowy wynika jednak jedno – studiujący musi przeznaczać te pieniądze tylko i wyłącznie jako wsparcie na studiach.

Oblanie egzaminu skończy się odcięciem strumienia kredytowych pieniędzy, a na studenta wraz z rodziną spada obowiązek spłacania wziętej pożyczki. Wszystkie zmiany w trakcie dążenia po tytuł naukowy kończą się zatem przerwaniem układu jakim jest kredyt. Przy braku stypendium studenci będą zatem kombinować inaczej.
Jednakże istnieją opcje pozyskania studenckich funduszy nieograniczające się wyłącznie do ich wydawania na akademik, a pozostałe potrzeby studenta. Tutaj wyjątek stanowią – co akurat nie specjalnie dziwi – instytucje para bankowe, dające szybkie pożyczki, w tym także dla studentów oraz nowinki z portali, czyli pożyczki społecznościowe. W kilku sytuacjach studenci, jako grupa wciąż młodych, uczących się, uznawana jest jako niesamodzielna, a co za tym idzie nierentowna. Wśród firm od chwilówek nie każda udziela krótkich i łatwych pieniędzy studiującym. Niektóre stosują specjalne bariery sprawiając, że w praktyce 20-paroletnia osoba, która jest już na ukończeniu studiów i ma perspektywy na pracę, ma prawo ubiegać się o szybką pożyczkę. Zupełne minimum wiekowe, obowiązujące w chwilówkach dla studentów, firmy ustalają na 20 lat. Poza tym wymagane jest oczywiście potwierdzenia obywatelstwa, dowód osobisty i numer konta bankowego. Dla zorientowania się w charakterystyce szybkich pożyczek warto dokładnie sprawdzić http://carbongrove.pl/szukasz-taniej-chwilowki-dla-studenta-sprawdz-z-nami-co-i-gdzie-sie-oplaca i zdecydować się na te, które mają mniej „haczyków”.
Jakie są zatem wady studenckich chwilówek? Prawdę mówiąc takie jak wszystkich produktów zwanych szybkimi pożyczkami. To przede wszystkim oprocentowanie i stawki dodatkowe, np. za nieterminowe spłacanie. O tych kwestiach trzeba pamiętać już na początku, przy rozważaniu opcji z pożyczką, a zwłaszcza przy podpisywaniu umowy. Wiedza i przewidzenie konsekwencji pozwoli nam uniknąć złego wyboru i odczuwalnych kosztów w spłacaniu (co dla każdego studenta ma ogromne znaczenie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *